Akce

V předvánočním čase bývá pořádán vánoční improvizační večírek, na kterém se sejde většina žáků i z jiných poboček dramatického oboru ZUŠ. V rozdělených týmech soutěžíme v různých improvizačních hrách, vymýšlíme si pokřik, a o našich výkonech rozhoduje publikum. To se může skládat jak z našich kamarádů z dramaťáku, tak i z těch, kteří do souboru nepatří. Zveme kamarády ze školy, jiné učitele, rodiče a nebo i náhodné kolemjdoucí, kteří spatří plakát a mají chuť se zapojit do dění. Stejná akce probíhá též na konci školního roku v červnu v rámci červnových kurzů.

Červnové kurzy jsou událost na konci školního roku, kde pracujeme ve skupinách na různých tématech týkajících se literárně dramatického oboru. Častými lektory jsou Hana Nemravová, Stanislav Nemrava, Olga Strašáková z pobočky ve Starém Městě a Radmila Mrázová.

Časté a oblíbené kurzy mezi žáky jsou práce s hlasem, pantomima a tvůrčí psaní, ale největší úspěch má kurz zvaný Dneska večer hrajeme! Máme jeden den na to, abychom vymysleli a nazkoušeli představení a večer jej hrajeme pro publikum. Musíme pracovat ve všech částech, jaké si divadlo žádá a jeden den není dlouhá doba.